• Aplikacja BLISKO

  Aplikacja BLISKO

 • Biuletyn Gminy Kwidzyn Nr 20 - marzec 2019

  Biuletyn Gminy Kwidzyn Nr 20 - marzec 2019

 • E-dowody

  E-dowody

 • Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

  Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

 • Ekodopłaty

  Ekodopłaty

 • Europejskie Drzewo Roku 2019!

  Europejskie Drzewo Roku 2019!

 • Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

  Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

 • Instalacje

  Instalacje

 • OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

  OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

Jubileusz 30 lecia Wesołej Gromadki

Ludowy Zespół Śpiewaczy Wesoła Gromadka już od 30 stu lat uświetnia swoimi występami uroczystości organizowane na terenie naszej Gminy, poza nią oraz za granicą. W piątek, w restauracji Miła w Kwidzynie, odbyła się uroczystość z okazji tego pięknego Jubileuszu.

Zespół Wesoła Gromadka znają wszyscy mieszkańcy powiatu, jest wspaniałą wizytówką naszego regionu. Co roku Panie i Panów można podziwiać na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. W swoim repertuarze mają ponad 200 piosenek oraz dwie płyty nagrane dla miesięcznika Strażak. Zespół prezentuje swój dorobek na wielu prestiżowych przeglądach, konkursach, festiwalach. Z wielu z nich nie wraca bez nagród za zdobycie czołowych miejsc bądź wyróżnień. Oprócz wspólnego śpiewania, tworzą razem ochotniczą drużynę strażacką, która bierze udział w zawodach strażackich na szczeblach od gminnego do wojewódzkiego.

Uroczystości jubileuszu uświetniły gościnne występy zaprzyjaźnionych z Wesołą Gromadką zespołów ludowych Cyganeczki i Marezianki. Nie zabrakło oczywiście występu Jubilatów. Po muzycznych atrakcjach, przyszedł moment na gratulacje i życzenia. Podziękowania za bardzo dobrą dotychczasową współpracę, z życzeniami dalszej tak wspaniałej działalności zespołu złożyli Wójt Gminy Kwidzyn Pani Ewa Nowogrodzka, Przewodniczący Rady Gminy Kwidzyn Pan Henryk Ordon oraz Radni Pan Wiesław Namiak i Pan Ryszard Świerczyński. Z życzeniami dla Jubilatów przybyli na uroczystość także Senator RP Leszek Czarnobaj, Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Śnieg, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychnowach Pani Zofia Szreder-Strąk, Przedstawicielki KGW Tychnowy, Zespół Ludowy Marezianki, Zespół Ludowy Cyganeczki, ks. Piotr Świtajski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna Bednarek, przedstawicielka Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie Pani Anna Baprawska, przedstawicielki Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu Pani Agnieszka Rajewska i Pani Alina Ciesielska, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach z Prezesem Henrykiem Kuleckim, delegacja Izby Rolniczej w osobie Pani Anety Marciniak, przedstawicielka Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Pani Ewa Kożuchowska.

Zespół Wesoła Gromadka złożył także podziękowania za dotychczasowe wsparcie dla swojej działalności m.in. Wójtowi Gminy Kwidzyn Pani Ewie Nowogrodzkiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychnowach Pani Zofii Szreder- Strąk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Katarzynie Bednarek, z-cy Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Panu Krzysztofowi Lis oraz wszystkim pracownikom GOKu, Kołu Gospodyń Wiejskich z Tychnów i Ochotniczej Straży Pożarnej z Tychnów.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości goście zostali zaproszeni na pyszny obiad, a pozostałą część wieczoru umilał zespół Mirage.

 

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.