ZUS w Kwidzynie zaprasza płatników składek na bezpłatne szkolenie

Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców z terenu Gminy Kwidzyn

RUSZA PROGRAM „MALUCH+” 2018

BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 13 - wrzesień 2017

Podstawy przygotowania biznesplanu, czyli jak rozpocząć działalność gospodarczą z Funduszami Europejskimi

Materiały budowlane dla poszkodowanych w nawałnicach bez VAT

KOMUNIKAT PREZESA KRAJOWEJ IZBY KOMINIARZY

NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE WYCINKI DRZEW NA PRYWATNYCH GRUNTACH.

KARTĄ ZAPŁACIMY W URZĘDZIE GMINY KWIDZYN

Wydawałoby się, że moda na bieganie musi kiedyś przeminąć, bo przecież wszystko co modne zawsze kiedyś się kończy. Nic bardziej mylnego. Biegowe szaleństwo w Gminie Kwidzyn trwa w najlepsze!

7 października 2017 r. na terenie Gminy Kwidzyn została zorganizowana kolejna impreza biegowa, tym razem z wymaganą długością trasy powyżej 20 km, dzięki której można nazwać taki bieg półmaratonem. Stąd też impreza ta miała również swoją nazwę: „I Półmaraton Traktora pod patronatem Gminy Kwidzyn” – nieprzypadkowa nazwa i nieprzypadkowi ludzie, którzy zrobili wszystko, aby organizacja tego biegu była na jak najwyższym poziomie. Organizatorem głównym było Stowarzyszenie Traktor Team Gmina Kwidzyn, której szefową jest Katarzyna Stremel, a która do współpracy zaprosiła Wójta Gminy Kwidzyn – Ewę Nowogrodzką. Przypomnijmy, że „Traktory” są od dłuższego czasu partnerem Gminy Kwidzyn, od paru lat promują gminę na wszystkich możliwych imprezach biegowych na terenie całej Polski, a nawet Europy.

Start i meta biegu usytuowane były na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach. Tutaj też, w najnowocześniejszym budynku i kompleksie położonym na terenie powiatu kwidzyńskiego, mieściło się biuro zawodów, miejsca przygotowane dla biegaczy przed biegiem, w których mogli napić się gorącej kawy i herbaty i spróbować pysznych ciast drożdżowych przygotowanych przez lokalną piekarnię z Rozpędzin. Nie zabrakło również stoisk z przygotowanymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Trasa biegu była dość trudna, z licznymi podbiegami, i w większości biegła wytyczonymi leśnymi duktami przez Rakowiec, Ośno i Kamionkę. Po drodze w 3 punktach, na zawodników czekały strefy kibica, zorganizowane przez mieszkańców, którzy poza dopingiem zapewnili napoje, czekolady i owoce. Z trasą zmierzyło się aż 179 zawodniczek i zawodników. Był to jak dotąd najdłuższy bieg organizowany w powiecie i jak widać nie zniechęcił, a wręcz przyciągnął sporą liczbę chętnych. Niespodzianki nie było i nie mogło być, gdyż triumfował najmocniejszy i najbardziej utytułowany biegacz z terenu województwa pomorskiego, reprezentujący LKS Zantyr Sztum Bartosz Mazerski, który ze sporą przewagą wyprzedził Mateusza Guzmana (Packman Team) i Kamila Górskiego (Transformacja Gniewu). Najlepszy kwidzynianin Bartosz Kotowicz (Kwidzyn Biega) zajął czwarte miejsce. Wśród kobiet najlepsza okazała się Paulina Wiernicka przed Aleksandrą Grabias i Adriana Skweres (Klub Aktywnego Pelpliniaka). Oprócz biegu głównego w ramach I Półmaratonu Traktora odbyły się również biegi dziecięce na różnych dystansach oraz dość nietypowy bieg z psami. Poza biegami, wielką atrakcją dla dzieci okazały się przejażdżki traktorem, który prowadził sołtys Nowego Dworu pan Jacek Tometczak. Dla wszystkich uczestników biegu oraz osób przybyłych, aby kibicować zawodnikom, Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowca przygotowało ciepły posiłek regeneracyjny w postaci pysznej zupy dyniowej oraz zdrowych kanapek.

Impreza zakończyła się wręczeniem nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Nagrody zwycięzcom biegu wręczali Wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka, Przewodniczący Rady Gminy Henryk Ordon oraz pani Justyna Rydzińska – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które również ufundowało jedną z nagród. Ostatnim punktem imprezy było wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Bieg okazał się wielkim sukcesem, a uczestnicy biegu bardzo wysoko ocenili jego organizację i nie szczędzili słów uznania pod adresem szefowej stowarzyszenia Katarzyny Stremel.

WYNIKI I PÓŁMARATONU TRAKTORA
Mężczyźni open