Ekodopłaty

Informacja dotycząca odpadów wielkogabarytowych

Uniważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

Biuletyn Urzędu Gminy Kwidzyn

Dnia 1 marca odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Organizatorami obchodów byli:  Starostwo Powiatowe w Kwidzynie,Urząd Miasta w Kwidzynie, Urząd Gminy Kwidzyn, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie oraz Kwidzyńskie Stowarzyszenie Wspierania Samorządności.Uroczystość odbyła się na terenie kompleksu widokowego w sołectwie Mareza. W uroczystości uczestniczyli: parlamentarzyści, samorządowcy, rodziny działaczy Konfederacji oraz wszyscy ci, którzy pozostali wierni pamięci zasłużonym. Uroczystego charakteru obchodów nadawały poczty sztandarów instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, środowisk kombatanckich, uczelni, szkół, instytucji państwowych oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tychnowach. Zgromadzeni złożyli wiązanki kwiatów na tablicy upamiętniającej członków organizacji w gromadzie Mareza. Ponadto uroczystości Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" zostały uczczone poprzez złożenie kwiatów pod tablicą pamięci Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej oraz przy Skwerze im. Niezłomnych przy Urzędzie Gminy Kwidzyn. O godz. 12.00 została również odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele p.w. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.