BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 18 - październik 2018

Ekodopłaty

Uchwała

Uniważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

Kwidzyn, dnia 25 czerwca 2018 r.

Komunikat w sprawie suszy w uprawach

Wójt Gminy Kwidzyn informuje, że w związku z wystąpieniem na terenie gminy Kwidzyn niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, w postaci suszy, która spowodowała szkody w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, można składać wnioski o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej.

W chwili obecnej na terenie Gminy Kwidzyn zagrożone suszą są następujące grunty:

Klasy VI w następujących uprawach: zboża ozime, zboża jare, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki, rośliny strączkowe;

Klasy V w następujących uprawach: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak, rzepik, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki, rośliny strączkowe;

Klasy IVb w następujących uprawach: zboża ozime, zboża jare, krzewy owocowe, truskawki.

Klasy IVa w następujących uprawach: zboża jare.

Wnioski o szacowanie strat są do pobrania w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Kwidzyn (pok. 1 ), na stanowisku ds. ochrony środowiska i gospodarki wodnej (pokoju 9 na parterze).

Ponadto informuję, że na stronie internetowej www.susza.iung.pulawy.pl prowadzonej przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, w zakładce Raporty – wersja tabelaryczna, można na bieżąco śledzić wiadomości dotyczące suszy na terenie Gminy Kwidzyn.

WNIOSEK O OSZACOWANIE SZKÓD