Strażacka Integracja 2018

Ogłoszenie o naborze

Uniważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

Biuletyn Urzędu Gminy Kwidzyn

To już kolejna, bo 98 Rocznica Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach, która w tym roku zbiegła się z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tej szczególnej rocznicy rozpoczęły się od Uroczystej Sesji Rady Gminy Kwidzyn, podczas której, na wniosek Pani Wójt Ewy Nowogrodzkiej oraz Przewodniczącego Rady Henryka Ordona, została podjęta uchwała w sprawie upamiętnienia 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta sesja odbyła się w Szkole Podstawowej w Janowie. Po sesji wszyscy uczestnicy uroczystości wzięli udział we Mszy św. a następnie złożyli wiązanki kwiatów na mogile pomordowanych w Janowie.

W ramach obchodów odbył się również II Bieg Plebiscytowy dla Niepodległej, który w tym roku uzyskał patronat Biura Programu Niepodległa, którego logotyp został umieszczony na plakatach promujących wydarzenie. Zwycięzcą biegu został Pan Mariusz Pawłowski z klubu Kurzętnik Biega, na drugim miejscu uplasował się Pan Krzysztof Białkowski z klubu Gmina Gardeja Biega, z trzecim wynikiem dobiegł do mety Pan Kamil Górski z klubu Trunsformacja Gniewu. Wśród Pań najszybsza była Pani Marzena Raniszewska z klubu Packman Team.

Podczas imprezy odwiedził nas również olimpijczyk p. Artur Siódmiak, którego sportowcy przyjęli z wielkim entuzjazmem. Każdy miał możliwość wzięcia autografu oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Nie zabrakło zaangażowania Szkoły Podstawowej w Janowie, która zawsze jest doskonałą i nieodłączną bazą podczas organizacji tego wydarzenia. Dla najmłodszych Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie przygotował animację, a każdy, kto miał ochotę mógł również razem z zespołem "Pas de nom" z GOK Kwidzyn wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał, przygotowany specjalnie na tę okazję, śpiewnik z pieśniami patriotycznymi.

Dla każdego z uczestników wydarzenia przygotowany był, przez Panią Agnieszkę i Panią Lucynę, wspaniały żurek. Panie na co dzień gotują dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Janowie. KGW Janowo w ramach swojego stoiska oferowało szereg tradycyjnych, kulinarnych potraw. Tradycyjną pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem, pyszne ciasta oraz kawę i herbatę.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Kwidzyn, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa w Janowie. Partnerami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Traktor Team Gmina Kwidzyn oraz Rada Sołecka Wsi Janowo. Sponsorem uroczystości był Bank Spółdzielczy w Brodnicy oddział w Kwidzynie.

Przedstawiamy porcję zdjęć z tego wydarzenia.