• Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich

  Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich

 • Uroczyste Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Uroczyste Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 19 - grudzień 2018

  BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 19 - grudzień 2018

 • Ekodopłaty

  Ekodopłaty

 • Uchwała

  Uchwała

 • Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

  Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

 • Instalacje

  Instalacje

 • OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

  OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

 

09.09.2018r. w Tychnowach odbyły się Dożynki Parafialne – Święto Wsi. Organizatorem byli Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Gmina Kwidzyn, Rada Sołecka wsi Tychnowy, KGW Tychnowy, OSP Tychnowy, Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn, Szkoła Podstawowa w Tychnowach, Ludowy Zespół Śpiewaczy Wesoła Gromadka z Tychnów oraz Bank Spółdzielczy w Brodnicy. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Tychnowach, na której poświęcono wieńce dożynkowe  oraz chleb dożynkowy. Do konkursu wieńców dożynkowych zgłosiło się 5 sołectw. Komisja  w składzie sekretarz gminy Pani Agata Szcześniak, skarbnik gminy Pani Iwona Skrajda oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychnowach Pani Zofia Szreder-Strąk, wyłoniła zwycięzców.  Najbardziej spodobał się wieniec sołectwa Tychnowy,  który zdobył pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło sołectwu Dubiel  a trzecie sołectwu Obory, czwarte miejsce sołectwu Rakowiec, piąte miejsce sołectwu Rakowice. Po oficjalnej części przyszedł czas na rozstrzygnięcie  Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Kwidzyn. Po bardzo wyrównanej walce zwycięskie okazało się sołectwo Tychnowy. Reprezentanci drużyn zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: wyżymanie i wieszanie prania, dożynkowa uczta, żniwa na obrazku, wykopki czas zacząć.. Tuż po zakończeniu turnieju sołectw odbyła się premiera najnowszej publikacji Gminy Kwidzyn Powiślański Stół Bożonarodzeniowy. Pani Wójt Ewa Nowogrodzka, rozlosowała 30 osób, które otrzymały książkę. W trakcie trwania festynu dla wszystkich zgromadzonych dostępne było 12 stoisk, w których można było spróbować stworzyć własny wyrób z wikliny lub gliny, bliżej poznać pracownię haftu artystycznego działającą w świetlicy  kulturalno –oświatowej w Pastwie oraz pracownię Podgórze z Podzamcza lub wziąć czynny udział w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez Piotra Jakubowskiego. Można było również zakupić pyszny miód lub produkty wytwarzane przez Zasznurowanych oraz wziąć udział w sesji fotograficznej wykonywanej przez Patrycję Wróblewską. Najmłodsi mogli zapoznać się z techniką szycia tekstylnych zabawek, atrakcje dla dzieci przygotowała również biblioteka. Swoje stoiska na festynie mieli także Gmina Kwidzyn, gdzie można było bezpłatnie otrzymać pamiątki z terenu naszej gminy, m.in. w postaci publikacji Nasza Gmina Kwidzyn oraz Bank Spółdzielczy w Brodnicy o. w Kwidzynie,

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Gminny Ośrodek Kultury poprowadził dla dzieci animacje, przygotowano dla dzieci również dmuchane zjeżdżalnie i możliwość przejażdżki kucykiem.

Podczas uroczystości wystąpili; Podlaskie Babeczki, Zespół Pas de Nom, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tychnowach, Ludowy Zespół Śpiewaczy Wesoła Gromadka z Tychnów oraz Kapela Kociewska Burczybas z Gniewu. Na koniec zagrał DJ Wesa.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.