Akcja przewonienia gazu ziemnego.

BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 18 - październik 2018

Wybory Samorządowe 2018

Ekodopłaty

Uchwała

Uniważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

Start i meta biegu usytuowane były na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach. Tutaj też mieściło się biuro zawodów oraz miejsca przygotowane dla biegaczy, w których mogli napić się gorącej kawy i herbaty oraz spróbować pysznych ciast upieczonych przez Piekarnię Otłowiec, Cukiernię Magnolia i Piekarnię Rozpędziny. Zawodnicy mogli również poczęstować się posiłkami ufundowanymi przez firmę cateringową, dostarczającą boxy żywieniowe na terenie Kwidzyna – Nutri Box. Nie zabrakło przepysznych, świeżo wyciskanych soków przygotowanych przez Panią Sołtys Nowego Dworu z plonów okolicznych mieszkańców. Dla dzieci i dorosłych zorganizowane były także stoiska z różnymi atrakcjami.

Na starcie w tym roku zameldowało się 155 biegaczy. Po drodze, w 3 punktach żywieniowych, na zawodników czekały napoje, czekolady i owoce oraz oczywiście nieocenieni kibice. Zwycięzcą biegu został Bartosz Kotowicz (Kwidzyn Biega), najszybszą Panią była Joanna Bartkowska (KM UMK). Na mecie biegaczy witała Wójt Gminy Kwidzyn Pani Ewa Nowogrodzka oraz przedstawicielka głównego sponsora wydarzenia, Banku Spółdzielczego z Brodnicy, Pani Małgorzata Zielińska. Oprócz biegu głównego w ramach II Półmaratonu Traktora odbyły się również biegi dziecięce na różnych dystansach. Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek oraz medal ufundowany przez Bank Spółdzielczy z Brodnicy. Poza biegami, wielką atrakcją dla dzieci okazały się przejażdżki traktorem, który prowadził Sołtys Nowego Dworu Pan Jacek Tometczak.
Dla wszystkich uczestników biegu oraz osób przybyłych, aby kibicować zawodnikom, członkinie Stowarzyszenia Mieszkańców i Sympatyków Wsi Rakowiec przygotowały ciepły posiłek regeneracyjny w postaci pysznych zup dyniowej i ogórkowej oraz zdrowych kanapek.
Impreza zakończyła się wręczeniem nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Nagrody zwycięzcom biegu wręczali Wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka oraz pozostali sponsorzy nagród. Bieg okazał się wielkim sukcesem, a uczestnicy biegu bardzo wysoko ocenili jego organizację.