Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

BIULETYN GMINY KWIDZYN

Gmina Kwidzyn nieczynna

Obwieszczenie wojewody

KARTĄ ZAPŁACIMY W URZĘDZIE GMINY KWIDZYN

20 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.30 do Korzeniewa przypłynął statek kontenerowy który w dniach 18-27 kwietnia br., odbywa rejs pilotażowy, promocyjno-badawczy rejs kontenerowy Wisłą z portów morskich w głąb kraju do Tczewa, Grudziądza, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Warszawy.

Celem tego zadania, realizowanego w ramach projektu EMMA p.n. „Zwiększenie mobilności towarów i logistyki w Rejonie Morza Bałtyckiego poprzez wzmocnienie transportu śródlądowego i morskiego oraz promocję nowych międzynarodowych usług żeglugowych”, jest identyfikacja utrudnień żeglugowych na drodze wodnej Wisły, z jakimi w obecnych warunkach nawigacyjnych, zmierzyć musi się armator, transportujący towar z portów morskich w głąb kraju oraz wzrost świadomości dotyczącej potrzeby włączenia żeglugi śródlądowej w system transportowy kraju.

Podczas rejsu prowadzone będą badania szlaku żeglugowego na całym odcinku, które zobrazują obecny stan Wisły, jak również będą pomocne przy wskazaniu najbardziej racjonalnego rozwiązania w celu jej pełnego udrożnienia.