Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY

BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 12 - Czerwiec 2017

• Konkurs

Konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" - IX edycja

NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE WYCINKI DRZEW NA PRYWATNYCH GRUNTACH.

KARTĄ ZAPŁACIMY W URZĘDZIE GMINY KWIDZYN

Już pierwsza edycja zapowiadała duży potencjał drzemiący w Rajdzie Kwidzyńskim, dlatego wszyscy kibice i miłośnicy sportów motorowych długo czekali na imprezę, która w naszym regionie jest absolutnie czymś nowym. Druga odsłona to potwierdziła i przyciągnęła aż 53 załogi; 9 załóg Rajdu Okręgowego i 44 SuperKJS, co na ten rejon Polski jest bardzo dobrym wynikiem.

Podobnie jak przed rokiem, inauguracyjna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza, rozpoczęła się od wieczornego prologu w centrum Kwidzyna. Przyciągnęła kilka tysięcy osób, a strzały z rur wydechowych rajdówek wzmacniane przez łuk skrzydła zamku kwidzyńskiego, dawały znać o wydarzeniu nawet kilka kilometrów dalej. Wydłużona, względem zeszłego roku trasa prologu, pozwoliła na nieco bardziej zaciętą rywalizację. Jednak to następnego dnia w niedzielę, rozpoczęła się prawdziwa walka o setne części sekundy.

Na zawodników czekały trzy odcinki w trzech pętlach. Dwa z nich to zupełna nowość; OS Widlice charakteryzował się bardzo krętymi partiami, OS Piaseczno pozwalał to osiąganie większych prędkości, niespotykanych w rajdach niższej rangi, natomiast OS Lipianki był dobrze znany tym, którzy startowali przed rokiem. 50 km oesowych dla RO i 25 km dla SKJS, pozwalały na rozwinięcie rajdowych skrzydeł i zaspokojenie głodu najbardziej wymagających zawodników. O niezwykle wysokim poziomie rywalizacji świadczą różnice w czasach osiąganych przez najlepszych zawodników; trzy najlepsze załogi SuperKJS zameldowały się na mecie z czasami, nieodbiegającymi od siebie, o więcej niż 6 sekund, a jedyne dwie załogi z klasy RO Open N, dzieliły tylko 3 sekundy. Park serwisowy i główne centrum koordynacji rajdu zlokalizowane było na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach. Na parkingu na terenie parku, można było obejrzeć samochody rajdowe, porozmawiać z zawodnikami. Dla wszystkich zawodników i osób związanych z obsługą rajdu przygotowano poczęstunek, o który tak jak w zeszłym roku zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowca. Całość została zwieńczona ceremonią mety na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, gdzie załogi prezentowały się na rampie przed zgromadzonymi kibicami.

Wyniki Rajdu Okręgowego:

RO1: